hide

Przedstawiam naszego projektanta: Raimonds Cirulis

projektant, eklogiczne meble, meble ogrodowe, meble z lawy wulkanicznej, meble z bazaltu, nowoczesne meble, całoroczne meble

Raimonds Cirulis już jako mały chłopiec wiedział, że zostanie artystą. Szczególnie zainteresowała go fizyka kwantowa, chemia, biotechnologia i fizyka jądrowa. Będąc jeszcze dzieckiem nie biegał z innymi dziećmi tylko intrygował go sposób pracy z różnymi materiałami, technologiami, inżynieria i projektowanie. 

Niespotykane projekty Raimondsa to owoc ciężkiej pracy, determinacji oraz otwartości na niemożliwe. Dla Raimondsa jego udane projekty są wynikiem ciekawych wizji, w których projektowanie to idealne połączenie pomysłu, materiału, funkcjonalności i kształtu. 

Ten wyjątkowy projektant inspirował się naturą, bardzo ważną rolę w jego życiu pełni ekologiczne podejście do życia.

Raimonds do tej pory mieszka i pracuje w swoim domu na wsi na Łotwie. To właśnie w jego ogrodzie powstają i rozwijają się nowe produkty. Jest twórca niepowtarzalnych, luksusowych mebli z kamienia lawowego. 

Dlatego warto zwrócić uwagę na ekologiczne meble projektu Raimondsa Cirulisa, gdyż charakteryzują się niezwykłym designem. Nigdzie na świecie nie znajdziemy drugiego takiego samego gniazda wiszącego. Wszystkie meble są unikatowe, ręcznie robione, żaden z wzorów nie może się powtórzyć. Wyjątkowa konstrukcja i wielkość gniazda niejednokrotnie pozwala, by jednocześnie z huśtawki korzystało kilka osób.

Wyjątkowy design ekologicznych mebli to tylko przedsmak możliwości włókna bazaltowego w rękach mistrza.

Ręczne wykonanie wszystkich mebli z bazaltu sprawia, że kolekcja jest wyjątkowa i niepowtarzalna.

Doskonały materiał, który zapewnia wyjątkową wytrzymałość oraz trwałość każdego krzesła czy stołu. Jednocześnie meble są lekkie, bardzo stabilne i zapewniają najwyższy komfort użytkownikom.

Wszystkie produkty Unknown Nordic są wykonane z połączenia włókien bazaltowych i biożywicy. Włókna bazaltowe są wytłaczane z lawy wulkanicznej i przetwarzane na bardzo cienkie włókna. Następnie włókna są mieszane z biożywicą i formowane ręcznie na formach. Efekt jest taki, że każdy mebel posiada swój własny niepowtarzalny wzór.

Materiał posiada niezwykłe właściwości, z których najważniejsze to pochłanianie ciepła, odporność na sól i chlor, izolacyjność akustyczna, wytrzymałość 3 razy większa od stali oraz brak wymagań konserwacyjnych.

Od nieokiełznanej natury po estetyczne i funkcjonalne wzornictwo…

Warto wspomnieć o największym z wiszących gniazd Bios Alpha, które doskonale sprawdzają się wewnątrz jak i w ogrodzie, czy na tarasie.

To unikatowy, nowoczesny fotel bujany, który jest niezwykle bezpieczny i wytrzymały. Potrafi utrzymać ciężar do 320 kg, kiedy sam waży zaledwie 40 kg. Nie tylko dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, więc ekologiczne gniazdo Bios Alpha będzie doskonałym, bezpiecznym miejscem do zabawy, z którego może korzystać cała rodzina naraz. W środku możemy umieścić  kolorowe poduchy lub koce, które nie tylko upiększą nasze gniazdo ale dostarczą więcej komfortu z użytkowania. Jest to bardzo wytrzymałe gniazdo, które można powiesić na drzewie albo na specjalnym stojaku. Można je również przymocować do sufitu. Włókno bazaltowe jest surowcem, dzięki któremu meble są unikatowe, wytrzymałe, stabilne i odporne na wszelkie warunki atmosferyczne, jednocześnie zachwycają ręcznie formowaną ażurową konstrukcją.

Mebel Unknown Furniture są jedyne na świecie, stworzone dzięki opatentowanej technologii. Łączą w sobie design i najwyższa jakość wykonania, która przykuwa uwagę. 

„Głęboka medytacja jest kluczem do dobrego projektu” 

Raimonds Cirulis

Projektant i wynalazca technologii lawowej

Niektóre z nagród za wzornictwo Raimondsa Cirulisa: - Designer Of The Year 2008 in Latvia - The Best Product Of The year 2008 in Latvia - German Chamber of Commerce & Trade 2008 like Trendsetter of new design wave - Product Of The Year 1st award by Latvian Development Agency 2013...

 

Zapisz się do naszego newslettera